Mesto vo vrecku: Upozornite pomocou aplikácie na problémy vo vašom meste

Viete o rozbitej ceste, chodníku alebo ste zistili, že na ulici nefunguje osvetlenie? Ak nie ste z tých, čo nad takýmito nepríjemnosťami len mávnu rukou, máme pre vás nového pomocníka. Aplikácia „Mesto vo vrecku“ vás do pár sekúnd spojí s kompetentnými, ktorí sa tak môžu pustiť do riešenia problému. 

Na papierovačky zabudnite 

Nemusíte vypisovať siahodlhé podnety na úrady. Stačí, ak si zadarmo stiahnite do mobilu novú aplikáciu Mesto vo vrecku, ktorú môžete využívať na celom území Slovenska. Umožňuje poslať podnet magistrátu či miestnemu úradu a upozorniť na problém vo vašom okolí pomocou pár klikov. 

Ako to funguje: 

  • Stiahnite si bezplatnú aplikáciu;
  • Vyberte tému podnetu (stav mestskej zelene, nelegálna skládka, znečistenie vody, závady na ceste, chodníku, poruchu verejného osvetlenia, alebo výskyt túlavých zvierat );
  • Mobilom urobte snímku;
  • Pridajte krátky text a odošlite. 

Aplikácia Mesto vo vrecku presne podľa vašej polohy automaticky priradí oznámenie kompetentnému úradu kdekoľvek na Slovensku. Stačí pár klikov a hlásenie od občana bude okamžite doručené predstaviteľom mesta či mestskej časti. To všetko bez nutnosti registrácie s možnosťou vyplnenia kontaktných údajov, ale tiež s možnosťou zaslať podnet anonymne.

Mesto vo vrecku: Upozornite pomocou aplikácie na problémy vo vašom meste

„Aktívna komunikácia medzi občanom a samosprávou je nevyhnutným predpokladom reálneho fungovania vecí v našom vašom okolí, to je zmyslom našej slovenskej appky,” hovoria jej tvorcovia.

Ako vysvetľuje zástupca Lomtec.com Tomáš Koval na návrhu a vývoji elektronických služieb pre mestá a obce sa venujú roky. „Sme IT spoločnosť, teda nevieme zabezpečiť opravu cesty, čo však vieme a chceme je ponúknuť ľuďom k dispozícii jednoduchý nástroj, vďaka ktorému budú vedieť na tie veci v okolí upozorňovať,” objasňuje.

Aplikácia je dostupná pre všetky mobilné zariadenia s operačným systémom Android aj iOS. Okrem súčasných možností sa v blízkej budúcnosti rozšíri o ďalšie funkcie a výrazne tak zjednoduší komunikáciu medzi občanom a samosprávou. Viac sa dozviete na www.esmao.sk.