Kompletný rozpis zápasov hokejových MS na Slovensku

Program majstrovstiev sveta 2019 na Slovensku je známy. Medzinárodná hokejová federácia oznámila rozpis zápasov 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré budú budúci rok v Bratislave a Košiciach.

Slovensko ako usporiadateľská krajina otvorí oficiálne turnaj 10. mája 2019 o 20:15 zápasom proti Spojeným štátom americkým. Ako je známe, skupina A, v ktorej je aj slovenská reprezentácia, odohrá svoje zápasy v Košiciach. Pred otváracím duelom nastúpi o 16:15 Fínsko proti Kanade. Druhý hrací deň sa v Košiciach začne súbojom dvoch predošlých hostiteľských krajín, Dánska a Francúzska.

Nasledovať bude zápas Nemecka proti Veľkej Británii, ktorá sa do top divízie vrátila po prvýkrát od roku 1994 a o 20:15 ukončí druhý hrací deň duel Slovenska s Fínskom. „Nepochybujeme o tom, že košická aréna bude pri zápasoch našej reprezentácie praskať vo švíkoch. Skupiny sú však zložené tak, že máme ťaháky v oboch hostiteľských mestách. Kým v Košiciach Slovákov, USA a Kanadu, tak veríme, že Bratislave to budú Rakúšania, Rusi a Česi,“ povedal šéf organizačného výboru MS Igor Nemeček. 

V hlavnom dejisku šampionátu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, sa turnaj začne 10. mája o 16:15 zápasom Ruska s Nórskom. Nasledovať bude o 20:15 zápas Česka so Švédskom, na ktorom organizátori dúfajú v hojnú účasť českých fanúšikov. Druhý deň ponúkne zápasy Švajčiarska s Talianskom, Lotyšska s Rakúskom a Nórska s Českom. „Veríme, že tak, ako Slovensko bude domácim tímom v Košiciach, tak sa Bratislava zhostí tejto úlohy pre naše susedné krajiny Česko a Rakúsko. Boli by sme radi, keby obaja naši susedia zažili na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu atmosféru domácej arény,” povedal riaditeľ organizačného výboru pre Bratislavu Roman Štamberský.

V základnej skupine odohrajú tímy do 21. mája celkovo 28 zápasov. Obe dejiská budú hostiť aj dve štvrťfinálové stretnutia, ktoré sú na programe 23. mája. Štvrťfinálové duely sa odohrajú podľa krížového pravidla (A1-B4, A2-B3, B1-A4, B2-A3). Slovensko bude hrať v prípade postupu svoje štvrťfinále v Bratislave. Majstrovstvá sveta vyvrcholia v hlavnom meste cez víkend 25. a 26. mája 2019 semifinálovými zápasmi a súbojmi o medaile.

Slovensko hostí šampionát druhýkrát v ére samostatnosti, prvýkrát to bolo v roku 2011, taktiež v Bratislave a Košiciach. Bratislava bola spolu s Prahou spoluorganizátorom majstrovstiev ešte počas existencie Československa – v rokoch 1959 a 1992.

Zverejnenie rozpisu stretnutí posúva hokejových fanúšikov o krôčik bližšie k dlho očakávanému začiatku predaja vstupeniek na šampionát, ktorý sa začne v septembri. „Ceny a štruktúru predaja lístkov oznámime v strede septembra, predaj sa začne o niekoľko dní neskôr,” povedala šéfka komunikácie MS Michaela Grendelová a dodala: „Ešte v auguste predstavíme tvár oficiálneho maskota šampionátu. Je známe, že vlka Gooolyho z predchádzajúcich majstrovstiev, nahradí ďalšie národné zviera – medveď.”  

Spolu so zverejnením jeho podoby sa v polovici augusta začne aj hlasovanie o meno nového maskota. Hlasovať zaň budú môcť fanúšikovia na oficiálnej facebookovej stránke šampionátu 2019 IIHF Ice Hockey World Championship Slovakia. Meno medveďa by malo byť známe koncom augusta.

Kompletný rozpis zápasov hokejových MS na Slovensku

 

Foto: SZĽH