Prvá nominácia Slovenska pred domácimi MS 2019

Slovenská hokejová reprezentácia začne reprezentačnú sezónu 2018/2019 na Nemeckom pohári.

Tradičný turnaj sa tento rok nebude konať v Augsburgu ale v Krefelde v dňoch 8. – 11. novembra 2018. Generálny manažér Miroslav Šatan a hlavný tréner Craig Ramsay v súvislosti s tým zverejnili nomináciu hráčov aj realizačného tímu. Celý tím sa zíde v pondelok 5. novembra v Bratislave na tréningovom kempe a 7. novembra odletí do dejiska turnaja.

Ciele do sezóny sú rovnaké ako v predchádzajúcom ročníku. Chceme, aby naši hokejisti hrali sebavedomo, že vedia hrať aj proti ťažkým tímom. Aby hrali tímovo a zároveň tvrdo, chceme individuálnu zručnosť hráčov s pukom aj bez neho. Chceme aj to, aby sa obrancovia pridávali do útoku," prezradil hlavný tréner Craig Ramsay. Jeho asistentom počas celej sezóny bude Róbert Petrovický, na pozícii druhého asistenta sa na každom z troch turnajov (november, december a február) vystrieda trojica odborníkov. V Krefelde ním bude Ján Pardavý. 

Generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan s koučom Ramsaym nominovali dovedna 25 hráčov - dvoch brankárov, deviatich obrancov a štrnástich útočníkov. Desiati hokejisti pôsobia v domácich tipsportligových kluboch, štyria v Slovane Bratislava v KHL, deviati v českej extralige, jeden vo Fínsku a jeden vo Švédsku. Najskúsenejším hráčom bude obranca Michal Sersen, ktorý má na svojom konte 111 štartov v najcennejšom drese. V ofenzíve má najviac duelov v národnom tíme Milan Bartovič, ktorý hral v 88 reprezentačných zápasoch.

Generálny manažér tímu Miroslav Šatan ozrejmil, že kvarteto hokejistov Slovana na turnaji absolvuje len dva zápasy, v nedeľňajšom súboji proti domácim Nemcom by mali vynechať. „Chceme vyskúšať spektrum hráčov, viacerí sa do tímu dostali prvýkrát alebo po dlhšom čase. Od každého, koho sme oslovili, sme mali pozitívne ohlasy," povedal Šatan. Ten oslovil aj útočníka Tomáša Záborského z fínskej Ligy, no ten pozvánku neprijal z dôvodu vyťaženosti na klubovej úrovni. Do národného tímu sa nedostali viacerí mladíci, ktorí majú šancu na štart na juniorských MS. „Máme dohodu, že do konca roka ich nebudeme pozývať do seniorského tímu a budú k dispozícii Ernestovi Bokrošovi v dvadsiatke," informoval Šatan.

Slováci sa v Krefelde najskôr stretnú vo štvrtok 8. novembra o 15.30 h s výberom Švajčiarska. O dva dni neskôr o 17.00 h nastúpia proti ruskému olympijskému tímu a v nedeľu 11. novembra od 14.30 h si zmerajú sily s domácou reprezentáciou.

Prvá nominácia Slovenska pred domácimi MS 2019

 

ZDROJ: SZĽH

FOTO: SZĽH