ČSOB Bratislava Marathon 2018 postavil na štart tisíce bežcov

ČSOB Bratislava Marathon opäť prevetral niekoľko tisíc bežcov. Pripravených bolo 9 bežeckých súťaží, v ktorých si mohli zmerať svoje sily deti i dospelí.

Tento víkend patril všetkým milovníkom behu. V sobotu si na svoje prišli tí najmenší, mohli si zasúťažiť v Pretekoch lezúňov (5 km) alebo Sport Kids Academy detské behy (300m – 800m). Zahanbiť sa nenechali ani staršie ročníky na Senior run & walk – Beh dobrých ročníkov (4,2 km) a sobotný program uzatváral Nutrilite minimaratón (4,2 km) a Desiatka s Birellom (10 km).

Všetka pozornosť sa ale upierala k poslednému dňu maratónu. Tímovú súdržnosť a vytrvalosť si mohli bežci vyskúšať na Johnson Controls štafetovom polmaratóne (vyše 21 km) a Adient štafetovom maratóne (vyše 42 km). Hlavným bodom programu bol ale Mercedes-Benz polmaratón (vyše 21 km) a ČSOB maratón, počas ktorého bežci odbehli viac ako 42 km.

Novinky

Na tomto ročníku maratónu organizátori zaviedli jednu novinku. Bežci, ktorí na polmaratónskej vzdialenosti v prvom kole usúdili, že už nemôžu ďalej pokračovať do druhého kola, mohli dobehnúť do cieľa prvého okruhu spolu s polmaratóncami, s ktorými boli aj klasifikovaní vo výslednej listine.

Aplikácia

Novodobé technológie ovplyvnili aj tohtoročný maratón. Rodinní príslušníci, priatelia či kolegovia maratóncov si mohli stiahnuť mobilnú aplikáciu ČSOB Bratislava Marthon a prostredníctvom nej sledovať, kedy príde do cieľa bežec, na ktorého čakajú alebo na ktorom úseku trasy sa nachádza.

Víťazi

Aj keď väčšina bežcov si prišla otestovať svoju kondíciu, výdrž a hlavne si to prišla užiť, tak aj maratón ako súťaž musela mať svojich víťazov. Na ČSOB Bratislava Marathon 2018 s najlepším časom 2:22:16 h dobehol do cieľa Jiří Čípa. Na druhom mieste skončil Marián Zimmermann a na treťom Piotr Stachyra. Na polovičnej trati triumfovali Benard Koech a Veronika Zrastáková. Ženskú kategóriu vyhrala Néč Lapinová a víťazom štafetových pretekov sa stal tím Behame.sk