Lístky na domáce MS v hokeji 2019 už od 10 eur

Organizačný výbor budúcoročných IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré privíta od 10. do 26. mája 2019 dvojica slovenských miest Bratislava a Košice, zverejnil cenové kategórie vstupeniek, spôsob a časový harmonogram ich predaja.

„Pri tvorbe cien vstupeniek sme museli zohľadniť viacero faktorov, vrátane nákladov, ktoré budeme mať s usporiadaním blížiaceho sa veľkého hokejového sviatku. Prvoradým kritériom však pre nás bolo nastavenie cien prijateľných pre široké vrstvy fanúšikov. Snažili sme sa neprekročiť cenovú hladinu, ktorú v našom regióne nastavilo susedné Česko pri organizácii šampionátu 2015. Práve tá sa v konečnom dôsledku ukázala ako úspešná. Zostáva len veriť, že si ľudia cestu na štadióny nájdu,“ uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

V rámci cenovej politiky zohľadnil organizačný výbor atraktivitu jednotlivých súperov a neskôr i dôležitosť stretnutí vo vyraďovacích bojoch. Vstupenka na jeden zápas v základnej skupine bude v dvoch cenových kategóriách - od 20 do 75 eur (1. kategória), resp. od 10 do 60 eur (2. kategória). 

Ceny vstupeniek

Lístky sa predávajú vo dvoch cenových kategóriách. V predaji bude niekoľko druhov vstupeniek - permanentkana všetky zápasy v Košiciach a Bratislave, balíčky vstupeniek na základnú skupinu, play off a Nasleduj svoj tím (Follow YourTeam), denné vstupenky a vstupenky na jednotlivé zápasy.

Denné vstupenky na zápasy v základnej skupine v Bratislave stoja 70 až 155 eur (1. kategória), resp. 45 až 115 eur (2. kategória). Ceny denných vstupeniek na zápasy v základnej skupine v Košiciach sa pohybujú od 60 do 175 eur (1. kat.), resp. od 45 do 135 eur (2. kat.). Za denné vstupenky na štvrťfinále, semifinále, zápas o 3. miesto a finále v Bratislave zaplatia fanúšikovia 180 až 475 eur (1. kat.), resp. 125 až 400 eur (2. kat.).

Play off duely sa budú hrať v oboch mestách, v Bratislave i Košiciach. Metropola východu sa môže rovnako ako hlavné mesto tešiť na dva štvrťfinálové zápasy šampionátu.

Za vstupenku na štvrťfinále zaplatí hokejový fanúšik 100 eur (1. kat.) alebo 70 eur (2. kat), semifinále môže vidieť za 200 eur, resp. 160, zápas o 3. miesto za 180 eur v 1. kategórii alebo 145 eur v 2. kategórii. Za vstupenky na finálový zápas zaplatia fanúšikovia 350 resp. 300 eur.

Permanentka na celé podujatie v Bratislave (34 zápasov) stojí 2050 alebo 1590 eur, v Košiciach (30 zápasov) 1355 alebo 1015 eur. Balíček vstupeniek na základné skupiny (28 duelov) stojí 1295 alebo 985 eur. Balíček vstupeniek na štvrťfinále, semifinále, zápas o 3. miesto a finále (6 play off stretnutí v Bratislave) vyjde na 1015 alebo 815 eur.

Balíček vstupeniek Nasleduj svoj tím (Follow Your Team), ktoré sa predávajú výhradne na zápasy konkrétneho tímu v základnej skupine šampionátu (7 duelov), sa budú predávať v cenových hladinách 310 až 475 eur (1. kat.), resp. 230 až 380 eur (2. kat.).

Predaj sa začne v stredu 19.9. o 9:19 hod

Vstupenky sa budú predávať v troch fázach, pričom prvá sa začne už čoskoro, magickým termínom - v stredu 19. 9. od 9:19 hod. „Lístky na šampionát sa budú dať kúpiť osobne v kamenných predajniach siete Ticketportal alebo prostredníctvom internetu na stránke hockeyslovakia.sk,“ informoval šéf marketingu MS Vladimír Janček. Lístky budú dostupné aj na oficiálnom webe šampioná tu 2019.iihfworlds.com, kde nájdu fanúšikovia i všetky potrebné informácie.

V prvej fáze predaja vstupeniek na budúcoročný šampionát budú k dispozícii balíčky vstupeniek na základné skupiny a play off, denné vstupenky na zápasy základnej skupiny, limitovaný počet vstupeniek Nasleduj svoj tím (Follow Your Team) a permanentky na MS pre všetky zápasy v Bratislave a Košiciach.

Lístky na domáce MS v hokeji 2019 už od 10 eur

Druhá fáza predaja vstupeniek na MS 2019 sa začne v decembri 2018 a k dispozícii budú denné vstupenky na play off (zahŕňajúc štvrťfinále, semifinále, súboj o 3. miesto a finále).

Posledná tretia fáza predaja, v ktorej budú k dispozícii vstupenky na jednotlivé zápasy, sa začne vo februári 2019. „V úvodnej časti pôjde do predaja 30% lístkov. Predpokladáme, že zápasy slovenskej reprezentácie i ďalších divácky atraktívnych tímov budú veľmi rýchlo vypredané, a to možno už v nasledujúcich týždňoch či mesiacoch. Fanúšikom preto odporúčame, aby nečakali na február, kedy sa budú predávať samostatné lístky na jednotlivé zápasy, ale vstupenky si zabezpečili čím skôr. Môže sa totiž stať, že na budúci rok sa k nim už nemusia dostať,“ informoval Martin Kohút.

Do predaja minimálne 430 tisíc vstupeniek

Do predaja pôjde 75 percent objemu z kapacity oboch hál na majstrovstvá sveta.  Celková kapacita pre MS bude na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave 9774 divákov. V košickej Steel aréne bude celková kapacita pre zápasy budúcoročného šampionátu 8165 divákov. Blokácie v oboch halách budú asi 25 percentné a zahŕňajú kapacity pre IIHF, tímy, médiá a technické blokácie.

„Žiaľ, s kapacitou štadiónov nič neurobíme. Do predaja pôjde minimálne 430 tisíc vstupeniek. Snažíme sa rokovať s Medzinárodnou hokejovou federáciou, aby nám ešte uvoľnili vstupenky zo svojej kapacity. Hoci sa blížiaci šampionát určite nezaradí medzi najnavštevovanejšie majstrovstvá sveta v histórii, veríme, že vrámci obsadenosti miest v hľadisku sa nám podarí obe arény naplniť čo najviac,“ dodal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút. 

Jeden záujemca maximálne 4 vstupenky

Dôležité je, aby si záujemcovia kupovali vstupenky len u autorizovaného predajcu a na oficiálnych stránkach šampionátu a zväzu. Grafický vizuál lístkov je spracovaný so zvýraznenými ochrannými prvkami. „Na hardticketoch, teda lístkoch predávaných na predajných miestach, vyzdvihnem hologram, čiarový kód, číslo predaja a termotlač. Na hometicketoch je to zase čiarový kód, číslo hometicketu, číslo predaja a QR kód,“ prezradila Stanislava Šebeňová zo spoločnosti Ticketportal. „Naša spoločnosť zároveň potvrdila organizačnému výboru šampionátu v roku 2019 stabilitu predajného systému, ktorý je pripravený zvládnuť očakávaný výrazný nápor fanúšikov počas predaja.“

Predaj vstupeniek na 2019 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji je spojený aj s istými obmedzeniami. Jeden záujemca si bude môcť kúpiť maximálne 4 kusy z jedného typu vstupeniek. Doba rezervácie pri kúpe cez internet je 48 hodín. „Vstupenky sa nesmú distribuovať, sprostredkúvať, predávať, vystavovať alebo ponúkať na predaj bez oprávnenia organizátora. Taktiež sa bez predchádzajúceho súhlasu nesmú použiť na reklamné, propagačné či akékoľvek iné komerčné účely, upozornil marketingový manažér MS Lukáš Donoval.

Samozrejme, nezabúda sa ani na imobilných fanúšikov hokeja, pre vozíčkarov je pripravených 10 miest v bratislavskej a 19 miest v košickej aréne. Vstup na oba spomenuté štadióny šampionátu majú zadarmo. Ich doprovod zaplatí 50% z ceny vstupenky 1. kategórie. Podmienkou je však telefonická rezervácia na infolinke spoločnosti Ticketportal +421 905 700 909 alebo +421 2 52 93 33 21.

 

Zdroj: SZĽH

Foto: SZĽH