Maskot hokejových MS na Slovensku má svoje meno. Vybrali ho fanúšikovia

Oficiálnym maskotom 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré budú v Bratislave a Košiciach, bude Macejko. O pomenovaní medveďa s bačovským opaskom a pastierskym klobúkom rozhodli fanúšikovia v internetovom hlasovaní na oficiálnej facebookovej stránke šampionátu 2019 IIHF Ice Hockey World Championship Slovakia.

Presne dvanásť dní trvalo hľadanie mena pre medveďa, maskota blížiacich sa MS. Celkovo súťaž zaznamenala veľkú pozornosť, oslovila vyše 660-tisíc fanúšikov. Tí v prvej fáze navrhovali meno pre maskota (oslovených takmer 450-tisíc ľudí) a v druhej hlasovali za jeden z dvoch vybraných návrhov (dosah vyše 210-tisíc fanúšikov).

V II. kole priamo odovzdalo svoj hlas na facebooku šampionátu jednotlivým návrhom skoro 11-tisíc fanúšikov. Víťazné meno Macejko získalo od ľudí vyše 7-tisíc hlasov (presne 7 169), alternatívne pomenovanie Juro malo vyše 3 500 hlasov (presne 3 577). „Teší nás, že sme spoločne dokázali nájsť meno pre nášho maskota. Bol to najprijateľnejší spôsob výberu pomenovania, rozhodli o tom tí najkompetentnejší – fanúšikovia,“ uviedol šéf organizačného výboru MS Igor Nemeček. 

Maskot hokejových MS na Slovensku má svoje meno. Vybrali ho fanúšikovia

Autorom mena pre oficiálneho maskota významnej športovej udalosti na území Slovenska je Matej Drinka z Borského Svätého Mikuláša. Tešiť sa môže z darčekového balíčka spomienkových predmetov i zo skutočnosti, že jeho návrh uspel v súťaži, ktorú vyhlásil organizačný výbor MS 2019 v polovici augusta. „Okrem Macejka a Jura sme dostali od ľudí celkovo vyše 1 200 odporúčaní na pomenovanie. Okruh alternatív sa zúžil po prvom kole v druhej polovici augusta. Priklonili sme sa k najviac frekventovaným menám, ktoré do komentárov na sociálnych sieťach šampionátu písali fanúšikovia. Každopádne, všetkým touto cestou patrí veľké poďakovanie,“ povedala riaditeľka komunikácie šampionátu Michaela Grendelová.

Medveď Macejko sa už o niekoľko mesiacov objaví aj na slovenských zimných štadiónoch počas prípravných zápasov našich hokejistov pred šampionátom v Bratislave a Košiciach. „Máme vizuálnu podobu, meno, teraz už môžeme pokojne pracovať na zhmotnení oficiálneho maskota. Cieľom je ho ľuďom odprezentovať ešte pred začiatkom majstrovstiev sveta. Zároveň sa potešia aj tí najmenší. Samozrejmosťou bude medveď Macejko, ako jeden z najžiadanejších suvenírov, v oficiálnych fanshopoch šampionátu,“ povedal marketingový riaditeľ majstrovstiev Vladimír Janček.

 

Foto: SZĽH

Zdroj: SZĽH