Sezóna hodových slávností je týmto víkendom zahájená

Lokše, grilované klobásky, cigánske pečienky, štrúdle, trdelníky, jednoducho všetko, čo si vaše chute zažiadajú. Dobré jedlo je nutné aj zapiť, a preto sa plnoletí môžu tešiť na burčiak, víno či pivo a tí menší určite neodolajú kofole. Áno, tento víkend sa začínajú všetky jarmoky, trhy, hody alebo vinobrania. 

Sériu hodov odštartoval už včera Banícky jarmok v Handlovej, Hanušovský jarmok v Hanušovciach nad Topľou alebo Rozálske hody v Lamači. Samozrejme, týmto sa hodovanie nekončí, ale len začína, keďže rôzne mestá, mestské časti či dediny svoje hody ešte len pripravujú. Ak sa bojíte, že vám niečo unikne, tak už strach mať nemusíte, pretože na tejto stránke nájdete plánované hody v rôznych častiach Slovenska.

Na hodových slávnostiach váš nečaká len jedlo, ale vyblázniť sa môžete na kolotočoch či pri hudobných vystúpeniach. Bratislavčania sa môžu tešiť na Horkýže Slíže, Paru, Majka Spirita na Račianskom Vinobraní, na Kaliho alebo Daru Rolins na Vrakunských hodoch či  na Cigánskych diabloch alebo Janu Kirschner na Ružinovských hodových slávnostiach. 

Deň vo vinohradoch 

Ak patríte medzi milovníkov vín, ktorým vinobrania nestačia a chcete si dopriať pravý degustátorský zážitok, tak upozorňujeme na Deň vo vinohradoch 2018. Už po desiatykrát budete mať možnosť ochutnať mušt, burčiak alebo víno z našej malokarpatskej oblasti. Vína cesta sa budete ťahať od Rače, cez Svätý Jur, Pezinok, Modru až po Suchú nad Parnou. 

 

Foto: Pixabay