Zabavte sa aj pred Vianocami s Divadlom Ívery.

Jana Krčmářová spolu s hercami Divadla Ívery už dlhé roky tešia nadšencov amatérskych divadiel, ktorí sa na nich môžu pozerať každý štvrtok na Školskej ulici 14 v Bratislave. Ich program napĺňajú väčšinou veselohry a komédie, a v takomto duchu bude aj posledný mesiac v roku.


5. decembra, teda uplynulý štvrtok, sme na doskách Staromestského centra kultúry a vzdelávania mohli vidieť tragikomédiu Veď nehorí, ktorá sa do programu Divadla Ívery dostala len nedávno. Autorom hry je Max Frisch a režisérom verzie v tomto študentskom divadle bol Matej Malenka, jeden z hercov. Hra je odrazom spoločnosti a dôverčivosti ľudí. Ukazuje, akí naivní dokážeme byť a ako ďaleko do môže zájsť. Vážna téma okorenená humornými situáciami a replikami pobaví nejedného diváka.

Najbližší štvrtok, teda 12. decembra, nám študenti a absolventi rôznych vysokých škôl, ktorých divadlo a hranie baví, predvedú hru s názvom Elektrická bomba. Aj toto divadlo má svojho tajného agenta, ktorým je František Bond. Ten dostane jednu z najdôležitejších úloh, pretože musí zachrániť elektrickú bombu. Tá je jednou z najnebezpečnejších zbraní a ocitla sa v rukách nepriateľa. Podarí sa mu to? A ak áno, pôjde všetko bez komplikácií? Na tieto otázky vám odpovedia herci už tento štvrtok.

Posledný pracovný štvrtok v mesiaci, a teda aj v kalendárnom roku, sa bude niesť v duchu viacerých hier. Hry, takzvané „jednoaktovky“, budú tri. Spoločný názov udalosti, ktorá sa odohrá 19. decembra, bude Pytačky s medveďom + Betlehemci. Pytačky aj Medveď sú hry autora Antona Pavloviča Čechova. Prvá hra, teda Pytačky, je komédia z dedinského prostredia. Trefne zobrazuje, ako ďaleko sú ochotní susedia zájsť v rámci hašterenia o tom, kto je lepší. Medveď nám ukáže, ako sa smutná vdova odhodlaná ostať po zvyšok života v smútku dokáže znova zamilovať. Lásku majú teda obe hry od Čechova spoločné. Betlehemci sú už typický vianočný prídavok, ktorý nechýba každý rok.

Ak teda neviete, kam za kultúrou, určite vyhľadajte Divadlo Ívery.

 

Foto: Pixabay