Víkend hviezd najvyššej slovenskej hokejovej súťaže zmenil v sezóne 2017/2018 formát. Tí najlepší tipsportligisti sa stretli na turnaji spolu s najlepšími výbermi českej, rakúskej a nemeckej najvyššej súťaže a spoločne si zmerali sily. Slováci v medzinárodnej previerke obstáli najlepšie a na domácej pôde v hlavnom meste získali pohár za prvé miesto.

Turnaj sa odohral systémom každý s každým, zápasy sa hrali v dvoch polčasoch po 15 minút, pričom sa čas ani pri prerušení nezastavoval, s výnimkou posledných dvoch minút. Všetky tímy mohli na All Star Cup nominovať 12 korčuliarov a dvoch brankárov, podmienkou bolo, aby bol z každého tímu každej súťaže vo výbere aspoň jeden hráč, zároveň bol však limitovaný počet cudzincov v tíme na číslo sedem.

Hokejisti slovenskej Tipsport ligy postupne zdolali hráčov nemeckej DEL 7:4, rakúskej EBEL 6:2 a napokon v priamom finálovom súboji o titul remizovali s českou TELH 4:4, čo im stačilo na celkové víťazstvo, a tak sa priamo na bratislavskom klzisku tešili z triumfu na kvalitne obsadenom medzinárodnom podujatí. Celý turnaj sa niesol v duchu príjemnej atmosféry. Diváci si užili pekné hokejové predstavenia, pretože hra nemala nádych exhibície, ale priniesla bojovnosť, snahu a množstvo gólov. Pred štadiónom zaujala veľká fanzóna s množstvo kultúrnych i športových aktivít.